Петзвезден Атлетико Мадрид се развихри срещу Ейбар (видео)

Атлетико Мадрид временно се откъсна на 4 точки пред Реал Мадрид и на 5 пред Барселона на върха в класирането на Ла Лига. Това стана факт, след като "дюшекчиите" от испанската столица постигнаха една от най-изразителните си победи от началото на сезона. В мач от 33-ия кръг на испанското първенство Атлетико Мадрид помете с 5:0 на своя стадион "Уанда Метрополитано" Ейбар. Домакините реализираха първите четири попадения в рамките на 11 минути в края на първото и начолото на второто полувреме. При това, столичани се разправиха с днешния си съперник в отсъствието на двете си големи звезди в атака - Луис Суарес и Жоао Феликс. Уругвайският ветеран и португалският младок пропуснаха срещата заради травми. Ейбар заема последното 20-о място в класирането.

Точни за Атлети на два пъти бяха Анхел Корея (42', 44') и Маркос Йоренте (53', 68'), а веднъж порази противниковата врата и Яник Ферейра Караско (49').

След по-скоро "постно" представяне през по-голямата част от първото полувреме, точно преди паузата тимът на Диего Симеоне нанесе двоен удар на противника си. Анхел Корея в рамките на две минути, между 42-ата и 44-ата, реализира две попадения и улесни значително днешната задача на "дюшекчиите". Аржентинският нападател първо бе на точното място след центриране от корнер и почти от голлинията отклони топката във вратата. Почти веднага след това домакините сътвориха атака отляво, при която Яник Ферейра Караско подаде на аутлинията към Корея. Топката мина между краката на играч на Ейбар и достигна до аржентинеца, който направи хубав финт и от границата на вратарското поле с прецизен удар направи резултата 2:0.

Четири минути след почивката Караско бе точен за 3:0. Белгиецът получи извеждащ пас от Саул и изскочи очи в очи с вратаря Марко Дмитрович. Караско демонстрира бързината си и хитро промуши топката между краката на стража. Бранител на Ейбар притича и се опита да избие топката от краката на Караско, но белгиецът не позволи това да се случи и на празна врата без проблеми отбеляза гол, с който на практика окончателно уби интригата в двубоя.

В 53-ата минута резултатът стана 4:0. Анхел Корея пробва подаване отляво и топката достигна до оставения сам в наказателното поле от защитата на гостите Маркос Йоренте. Халфът не сбърка от тази повече от удобна позиция и изпрати топката във вратата на Ейбар.

В 68-ата минута Йоренте оформи крайния резултат с второто си попадение в срещата. Той получи топката от Караско в наказателното поле, отлично овладя топката и без колебание я насочи във вратата.