Свиленград поведе във финалната серия за титлата в женското хандбално първенство (видео) 🤾🏾

Свиленград поведе във финалната серия за титлата в женското хандбално първенство  (видео) 🤾🏾

Свиленград победи гостуващия Етър-64 (Велико Търново) с 24:15 (9:8) в първия мач от финалната серия за титлата в женското хандбално първенство.

Така лидерките от редовния сезон се нуждаят от още само един успех, за заслужат първа титла в историята си.

Домакините се възползваха от колебливата игра съперника след 40-ата минута, за да триумфират.

Свиленград започна силно и малко след средата на първата част поведе с 6:2. До почивката великотърновки успяха да стабилизират играта си и дори изравниха за 8:8, но в последната атака Деница Иванова все пак даде минимален аванс на домакините на почивката.

В началото на второто полувреме гостенките започнаха по-добре и дори обърнаха резултата в своя полза. В 39-ата минута етърки водеха с 13:12, но след това започнаха грешките и в защита, и в нападение. В следващите десетина минути Свиленград вкара шест поредни гола и поведе с 18:13, а до края момичетата на Йонка Генчева не успяха да се съвземат и логично загубиха.

Кристина Миланова и Стефка Агова бяха най-резултатни за домакините с по 8 гола, а за Етър Александра Замишляк и Кристияна Караманлиева се разписаха по 4 пъти.

Втората среща е на 24 април във Велико Търново.

В серията за третото място миналогодишният шампион Бъки (Габрово) спечели срещу гостуващия Сливница с 43:31 (20:14) и също поведе с1:0 победи.

Първи мач от финалния плейоф за титлата в женското хандбално първенство (играе се до две победи):

Свиленград - Етър-64 (Велико Търново) - 24:15 (9:8)

* Свиленград поведе с 1:0 победи в серията