Пирин-64 се върна на второто място в хандбалното първенство след успех над АСТИ-91 в Хасково

Пирин-64 (Гоце Делчев) спечели гостуването си на АСТИ-91 в Хасково с 35:22 (18:13) в последната среща от 18-ия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Така възпитаниците на Николай Пиргов събраха 26 точки и се върнаха на второто място в класирането.

Гостите имаха превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха на почивка с аванс от 18:13.

След 11 минути във втората част те увеличиха аванса си до 25:14, с което до голяма степен предрешиха мача и до края нямаха съществени проблеми.

В следващия предпоследен кръг от сезона на 9 май Пирин-64 гостува на лидера Шумен-61 в решителен сблъсък за първото място.

Шуменци имат аванс от 4 точки и дори при равенство или минимална загуба ще си гарантират лидерската позиция.