Осасуна усложни положението на Елче (видео)

Осасуна победи с 2:0 Елче на "Ел Садар" в двубой от 33-тия кръг на Ла Лига. Това бе втори пореден успех за "червените", които удължиха серията си без поражение на шест срещи. Този резултат остави Елче в зоната на изпадащите, като отборът остава на една точка от спасителната зона, но и с мач повече от Валядолид и Уеска.

През първата част Осасуна доминираше, но две добри спасявания на Пауло Газанига, който отрази удари на Монкайола и Барха, държаха Елче в мача. Все пак логичното се случи в 38-ата минута, когато Барха засече поредното центриране на Мануел Санчес и откри резултата.

В 56-ата минута удар на Рубен Гарсия срещна гредата, а Будимир не успя да направи добавка. В 68-ата минута обаче  Диего Гонсалес си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече центриране на Брашанац към Будимир - 2:0 за домакините. Такъв остана и крайният резултат.