Фотофиниш и втора поредна победа за новак в Moto3 в Португалия

Младият испанец Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) записа своята втора поредна победа от началото на сезон в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта по време на Гран При на Португалия. За разлика от победата му на „Лусайл“ преди две седмици, когато той тръгна от бокса и се добра до най-високото място на почетната стълбичка, този път той стигна до успеха по по-конвенционален начин.

След като прекара почти цялата надпревара на „Портимао“ зад Денис Фоджиа (Leopard Racing Honda), новобранецът направи своята атака само три завоя преди карирания флаг. В последната издължена крива Акоста едва не загуби контрол над своя мотор, което позволи на италианския му конкурент да атакува в опит да си върне водачеството. Финалната линия обаче дойде твърде рано и така пилотът на Leopard Racing трябваше да се задоволи с второ място като разликата между него и победителя бе само 0.051 секунди.

Трети на подиума днес завърши стартиралият от пол-позишън Андреа Миньо (Snipers Honda), който се възползва от падане на победителя в първия кръг за сезона Джауме Масия (Red Bull KTM Ajo) и записа своя първи подиум за сезона. Пилотът на Red Bull KTM Ajo зае третата позиция в началото на финалния тур, но изтърва предницата на своя мотоциклет на петия завой и се озова на асфалта. Все пак той успя да стигне до финала, макар и на деветата позиция.

За него това е втори пореден провал в последната обиколка на състезание, след като и в Гран При на Доха преди две седмици той се смъкна до девето място на финала, въпреки че бе в челото на старта на заключителния тур.

След края на третия кръг лидер в шампионата с две победи и едно второ място е Акоста, който има общо 70 точки, втори с 39 e Масия, а трети с 36 е южноафриканецът Дарин Биндър (Petronas SRT Honda), който днес не взе точки след като тръгна от бокса заради наказание.

Следващият кръг от сезон 2021 в най-малкия клас на световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе след две седмици на пистата „Херес“ в Испания.

Снимки: Gettyimages