Автогол най-после зарадва Милан на "Джузепе Меаца" (видео)

Отборът на Милан постигна трудна победа с 2:1 над Дженоа на “Джузепе Меаца” в двубой от 31-ия кръг на Серия “А”. Анте Ребич (13’) откри резултата за “росонерите”, а Матия Дестро (37’) изравни за “грифоните”. Джанлука Скамака (68’) си отбеляза автогол, с който донесе успеха на домакините. Така “Дявола” спечели за първи път на своя стадион от 7 февруари насам, когато разби Кротоне с 4:0.

Първият удар в мача дойде в петата минута, когато Тео Ернандес стреля много неточно. В 14-ата при изпълнение на фал топката попадна в Ребич, който с воле я прати в противниковата мрежа за 1:0. В 19-ата Рафаел Леао отправи шут, който обаче беше отразен от Матия Перин. В 32-ата Милан Бадел опита удар от дистанция, който не намери целта. В 37-ата Дестро възстанови равенството, след като успешно засече с глава центриране от корнер. Минута по-късно Франк Кесие пробва шут, но прати топката над вратата. В 44-ата Алексис Салемакерс отправи техничен удар, с който спечели само корнер.

В 48-ата минута Пиер Калюлю направи отличен пробив и подаде топката на Ребич, чийто удар мина високо над вратата. При следващата атака на "грифоните" Дестро стреля с глава, но право в ръцете на Джанлуиджи Донарума. В 55-ата минута топката профуча покрай вратата на гостите след изстрел на Хакан Чалханоолу, а малко след това с пропуск се отчете и Кесие. В 58-ата резервата Марко Пяца опита техничен удар, който излезе в аут. В 61-ата Скамака нанесе изстрел от голяма дистанция, който се оказа неточен. Минута по-късно Симон Кяер стреля с глава след центриране от корнер, като топката мина на сантиметри от вратата.

В 66-ата шут на Исмаел Бенасер от разстояние доведе само до ъглов удар. Две минути по-късно именно след центриране от корнер Скамака имаше нещастието да прати топката в собствената си врата за радост на "росонерите". В 75-ата Ребич пробва удар с пета, но не успя да преодолее Перин. Последваха пропуски на Чалханоолу и Пяца. В 86-ата минута Донарума изпусна топката при центриране, което доведе до удари на Андреа Мазиело и Валон Бехрами, но те бяха изчистени от голлинията благодарение на Кяер и Фикайо Томори. Така домакините успяха да запазят своята преднина.

С тази победа Милан запази втората си позиция в класирането с 66 точки или с осем по-малко от лидера Интер преди сблъсъка му с Наполи. Дженоа пък е на 13-ото място с 32 спечелени пункта.

МИЛАН - ДЖЕНОА 2:1

1:0 Ребич (13')

1:1 Дестро (37')

2:1 Скамака (68' - автогол)

Милан: Дж. Донарума, Калюлю, Кяер, Томори, Ернандес, Бенасер, Кесие, Салемакерс, Чалханоолу, Ребич, Леао

Дженоа: Перин, Голданига, Радованович, Мазиело, Гильоне, Стротман, Бадел, Зайц, Касата, Дестро, Скамака