Много нерви, голове и обрати в дербито за оцеляване в Серия А (видео)

Каляри и Парма изиграха изключително драматичен двубой в битка за оцеляване в Серия А. Домакините от Каляри спечелиха с 4:3 с два гола в добавеното време. Влезлите като резерви Гастон Перейро и Алберто Чери се разписаха след 90-ата минута, за да донесат на тима на Леонардо Семпличи така важните три точки.

Парма водеше с два гола след половин час игра след попадения на Джузепе Пецела и Юрай Куцка. Леонардо Паволети върна един гол преди почивката, но в 59-ата минута Денис Ман възстанови преднината от два гола на гостите. Разван Марин върна интригата в 66-ата минута преди сензационния обрат в заключителните минути.

Отборът от Сардиния записа победа след четири поредни загуби и се доближи на две точки от 17-ия Торино, който е изиграл два мача по-малко. Каляри остана в зоната на изпадащите, но този успех вдъхна надежди на тима за срещите до края на сезона.

Срещата започна отлично за Парма, за който това бе един от последните шансове да запази надежди за оцеляване. В петата минута Джузепе Пецела откри резултата с удар от въздуха. Топката тупна пред вратаря Викарио и се озова в мрежата. Домакините се хвърлиха в атаки, но Пецела бе близо до второ попадение, но този път стражът успя да се намеси.

В 25-ата минута съдията отсъди дузпа за Каляри за игра с ръка на Пецела, но след разглеждане на ситуацията с ВАР това решение бе отменено. Натискът на домакините продължи, но вторият гол в мача отново бе в тяхната врата. Юрай Куцка удвои аванса на Парма. Тимът на Семпличи се върна в двубоя след удар с глава на Паволети.

Каляри продължи да доминира и след почивката и създаде няколко положения, но гостите нанесоха нов удар чрез Денис Мас. Разван Марин върна надеждите на сардинци в 66-ата минута, след като прекара топката през море от тела. Секунди по-късно Жоао Педро бе близо до изравняване, но топката облиза гредата след удара му с глава. Куртич пък направи голям пропуск пред другата врата.

Раджа Наинголан демонстрира какъв лидер е и поведе Каляри. Той бе активен през целия мач, но фантастичен шпагат предотврати нов гол, след като спря Михайла. Белгиецът поведе домакините и те обсадиха вратата на съперника. Изравнителният гол дойде в 91-ата минута, когато резервата Перейро се разписа.

Драмата обаче не бе приключила. Последва атака на гостите и Михайла излезе сам срещу вратаря, но стреля право в него. Парма жесто съжаляваше за този пропуск, защото секунди по-късно след центриране на Перейро Алберто Чери с глава донесе бурна радост на пейката на Каляри.