Любо Минчев критикува играчите си и заяви: Отдавна липсва отборен дух при нас

Берое (Стара Загора) остана на разочароващата шеста позиция в крайното класиране на НБЛ, а наставникът на "зелените" Любомир Минчев нямаше как да е доволен от това, особено след кошмарната загуба от Рилски спортист със 67:109 в последния кръг от редовния сезон. Ето какво каза треньорът на старозагорци след мача:

Берое беше унищожен в Самоков и се натресе на Балкан в плейофите

"От този двубой имаше 12-13 минути. В началото ни държеше нападението, защото бяхме по-свежи. След това направихме грешки в нападение, а пък в същото време продължихме да не пазим добре и в третата четвърт започнахме по същия начин. Както съм казвал много пъти на играчите: "Ако трябва да губя, аз мога да загубя без всеки един от тях". Ако някой не играе по начина, по който искам, и ако виждам, че не се влага достатъчно нито в защита, нито с правилни решения в нападения, окей, ще загубя и без него. И този, който обикновено го разбира, след това си взима поука. Който не - продължава по този начин.

Отдавна липсва отборен дух при нас. Надеждата умира последна. Аз имах разговори с играчите и преди този мач, след като загубихме от Ямбол, защото в мача с тях изглеждахме до голяма степен по същия начин. Не видях някаква разлика. Не мога да щракна с пръсти и да ги накарам да изглеждат по друг начин. Най-лесното е да го бях направил отдавна - предвид всички проблеми да си бях тръгнал. Но това за мен не е нещото, което съм искал и съм целял.

Аз няма да изляза по начин, по който да не се опитам да бием. Редовният сезон вече е без значение, като дойдат плейофите е съвсем различно. Има едно нещо обаче - с този дух и тази енергия, с които играем, нас нищо добро не ни очаква. Пределно ми е ясно, че ние тренировъчен процес нямаме. Да се играе в защита се изискат две неща - характер и тренировъчен процес. Ние второто го нямаме, май по-лошото е, че го нямаме и първото", каза Минчев пред камерите на Max Sport 2.

Снимка: Владимир Иванов, Sportal.bg