Рен с важна стъпка в битката за Европа

Рен постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Анже и се изкачи на шесто място. Жереми Доку откри резултата в края на първото полувреме, а Мартен Терие и Серу Гираси се разписаха след почивката.

След пристигането на Бруно Женесио Рен се възроди и записа 4 победи и 1 равенство, като се включи сериозно в битката за евротурнирите, в която основни конкуренти са Ланс и Марсилия.

Доку, който получи доста критики от началото на сезона поради липсата на голове, започва да разкрива потенциала си. 18-годишният талант, който бе привлечен от Андерлехт за 26 милиона евро, откри резултата в добавеното време на първата част. Преди това обаче Рен бе подпомогнат от системата ВАР. Попадение на Стефан Бахокен бе отменено, тъй като съдиите отсъдиха, че камерунецът е извършил нарушение срещу вратаря Гомис. На повторенията се видя, че той не докосва стража.

След почивката Рен доминираше, но не създаваше много положения. Прекрасна комбинация доведе до втория гол, дело на Терие в 63-ата минута. В самия край гостите стигнаха и до трето попадение чрез Гираси.