Фрайбург помете примирения със съдбата си Шалке

Фрайбург разгроми с 4:0 като домакин изпадащия от германския футболен елит Шалке 04 в мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. Лукас Хьолер реализира първото попадение още в 7-ата минута, а в 22-ата Роланд Шалай бе точен за 2:0 от дузпа. През второто полувреме домакините отбелязаха още два гола, като техен автор стана Кристиан Гюнтер. Той изпрати топката във вратата на Шалке първо в 50-ата минута, а после и в 74-ата.

Фрайбург е девети в класирането пет кръга преди края, като събра 40 точки. "Кралскосините" от Гелзенкирхен пък претърпяха днес 20-а загуба в шампионата от началото на сезона и с 13 точки продължават да заемат последното 18-о място. Тимът е само с 2 победи в първенството и е на 13 точки от 16-ата позиция, даваща право на участие в бараж за оцеляване/влизане в елита.