Берое се запъти към требъл след фантастичен обрат над Монтана

Баскетболният отбор на Берое поведе с 1-0 във финалната серия за титлата в женското първенство. Възпитаничките на Таня Гатева измъкнаха успеха в мач №1 срещу големия си съперник Монтана с крайното 79:76 (15:20, 17:24, 31:18, 16:14) след изумителен обрат като гости в зала "Младост".

По този начин старозагорки се доближиха на две победи от златото, което се решава във формат три победи от пет мача. Двубой №2 между Монтана и Берое е в неделя от 18:00 и отново ще се проведе в зала "Младост" в Северозапада.

Старозагорки направиха първа крачка към требъл през този сезон, след като вече спечелиха Купата на България и трофея в Адриатическата лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първите 20 минути отборът на Стефан Михайлов наложи тотален контрол върху събитията, успявайки да достигне до разлика от 14 точки в своя полза. В третата четвърт обаче Берое започна да разчита играта на своя противник, като отбеляза 31 точки в периода, лимитира Монтана до едва 17 и по този начин поведе със 63:62.

Последната част от мача бе много оспорвана, като 1:30 минути преди края на двубоя резултатът беше равен при 75:75. Точни изстрели от наказателната линия на Жаклин Златанова и Матеа Тавич, в комбинация с пропуски от страна на Монтана, донесоха победата в мач №1 на страната на Берое след 79:76.

Жаклин Златанова поведе "зелените" с "дабъл-дабъл" от 22 точки, 11 борби и 4 асистенции. Матеа Тавич вкара 17 точки, Гергана Иванова добави 12/5/5, а Виолина Кочева и Сара Буут (15 борби) нанизаха по 10 точки.

Изабела Рамона бе навсякъде за Монтана със своите 27 точки, 14 борби и 5 асистенции, които обаче не бяха достатъчни за победата. Христина Иванова добави 16 точки, 11 овладени топки и 6 завършващи подавания, а с 10 точки от пейката се включи Евгения Нацкина.

МОНТАНА 2003: Виктория Стойчева 5, Изабела Рамона 27, Христина Иванова 16, Габриела Николова 3, Димана Макариева 6 (Евгения Нацкина 10, Снежана Алексич 6, Александра Петрова 3, Дебора Филипова)

БЕРОЕ: Матеа Тавич 17, Виолина Кочева 10, Радостина Христова 4, Жаклин Златанова 22, Сара Буут 10 (Гергана Иванова 12, Карина Константинова 2, Теодора Динева 2, Преслава Колева)