Виляреал сложи край на мечтите на Динамо (Загреб) (видео)

Виляреал сложи край на мечтите на Динамо (Загреб) да продължи приказката си в Лига Европа. "Жълтата подводница" спечели и реванша срещу хърватския шампион с 2:1 на своя "Естадио де ла Серамика" и така се класира на 1/2-финала в турнира. Испанците триумфираха и в първия двубой с 1:0 и така с общ резултат 3:1 продължават напред. Пако Алкасер в 36-ата и Жерард Морено в 43-ата минута дадоха преднина от два гола на домакините, а Мислав Орсич в 74-ата вкара почетното попадение за гостите.

Срещата бе сравнително равностойна, но все пак домакините имаха предимство във владеенето на топката, а и по-често поглеждаха към вратата на съперника и отправиха повече удари.

В 36-ата минута испанците отнеха в средата на терена, Морено пусна прекрасен извеждащ пас за Саму Чуквуезе, той пък продължи към Пако Алкасер, който вкара в опразнената врата за 1:0.

В 43-ата минута резултатът бе удвоен. Пау Торес отправи опасен шут от малък ъгъл, вратарят Доминик Ливакович успя да спаси, но топката попадна в Жерард Морено, който отблизо вкара за 2:0.

Динамо успя да върне едно попадение в 74-ата минута, когато Орсич направи прекрасно двойно подаване с Бруно Петкович и отблизо порази вратата за 2:1.

Това обаче бе всичко от гостите, които се сбогуваха с турнира. Виляреал пък продължава напред, където го очаква среща с Арсенал, който пък отстрани Славия (Прага) след мощен успех с 4:0 в Чехия.