100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Ясни са полуфиналистите в Лига Европа (резултати + видео)

Изиграха се реваншите от четвъртфиналите на Лига Европа и вече са ясни отборите, които продължават напред. Манчестър Юнайтед, Арсенал, Виляреал и Рома ще спорят за място на финала. "Червените дяволи" ще се изправят срещу римляните, като първият мач е в Англия. Виляреал пък ще спори с Арсенал, а първата среща в този сблъсък е в Испания.

Манчестър Юнайтед нямаше големи проблеми и постигна втора победа с 2:0 над испанския Гранада и с общ резултат 4:0 продължи напред. Едисон Кавани откри резултата още в шестата минута, а автогол на Валехо направи резултата 2:0.

Арсенал се класира след убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Славия (Прага). В рамките на шест минути лондончани решиха всичко. Никола Пепе откри резултата в 18-ата минута, Лаказет удвои от дузпа, а Сака направи 0:3 в 24-ата минута. Лаказет се разписа още веднъж след почивката и с общ резултат 5:1 тимът на Микел Артета се класира за полуфиналите.

Виляреал отстрани Динамо (Загреб) с общ резултат 3:1. В реванша в Испания тимът на Унай Емери водеше с 2:0 на почивката след попадения на Пако Алкасер и Жерард Морено. Хърватите върнаха едно попадение чрез Мислав Оршич в 74-ата минута.

Рома също намери място на полуфиналите, въпреки че трябваше да потрепери. Римляните отстраниха Аякс с общ резултат 3:2. Нидерландците поведоха в реванша в Рим с гол на Броби. Един Джеко изравни в 72-ата минута и "вълците" удържаха до края, като срещата на "Олимпико" завърши 1:1.