Шампионът Фонини продължава защитата на титлата си в Монте Карло

Защитаващият титлата си Фабио Фонини се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро. Поставеният под номер 15 в схемата италианец и победи сърбина Филип Крайнович с 6:2, 7:6(1) за 90 минути.

Фонини нямаше никакви проблеми в първия сет, но във втория преодоля пасив от 0:2, а в тайбрека след 0:1 спечели седем поредни точки и триумфира. В следващия кръг той ще се изправи срещу норвежеца Каспер Рууд, който победи Пабло Кареньо Буста (Испания) със 7:6(4), 5:7, 7:5 за 2:53 часа.

Шестият в схемата Андрей Рубльов (Русия) елиминира деветия поставен Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6(2), 5:7, 6:3 за 2:46 часа. Той преодоля пасив от 1:4 в първия сет, който спечели след тайбрек.

Във втората част той отново отстъпваше с 1:4, но този път Агут успя да вземе сета след пробив в 11-ия гейм. В третия сет Рубльов поведе с 3:0 и 4:2 и без проблеми затвори мача. За руснака това е трета победа срещу Агут в шест мача.

В следващия кръг 23-годишният Рубльов ще играе срещу 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания), който по-рано днес разгроми най-добрия български тенисист Григор Димитров с 6:1, 6:1.

След двубоя Димитров заяви, че е имал сериозен зъбобол.