Сензация в Монте Карло: Джокович изхвърча още в третия кръг

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) отпадна в третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2.460 милиона евро. Двукратният шампион и номер 1 в схемата Джокович загуби от британеца Даниел Евънс с 4:6, 5:7 за 2:09 часа.

Евънс постигна най-голямата победа в кариерата си и нанесе първа загуба на Джокович за сезона. Британецът имаше само четири победи на клей преди този двубой и за първи път достига до четвъртфиналите на турнир от сериите "Мастърс" 1000. В тази фаза на надпреварата 30-годишният тенисист ще спори с белгиеца Давид Гофен, който елиминира поставения под №5 в схемата Александър Зверев.

Евънс направи два пробива и поведе с 3:0 в първия сет, след което Джокович се събуди и изравни при 4:4. В следващия гейм обаче той отново загуби подаването си и при свой сервис британецът затвори първата част.

Във втория сет Джокович поведе с 3:0, но Евънс показа характер и успя да се върне в мача, изравнявайки резултата при 3:3. Британецът стигна до нов пробив в 11-ия гейм, а в следващия без проблеми приключи двубоя с първия си мачбол за 7:5.