Ясни са две от четирите двойки в плейофите на НБЛ

Остават само няколко дни до края на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, а плейофите вече чукат на вратата. В събота предстои да се изиграят срещите от последния 27-и кръг на първенството, след който ще се оформи крайното класиране на шампионата. Засега обаче са ясни два от общо четирите четвъртфинала в плейофите. Ето кои са те:

(1) Рилски спортист - (8) Спартак (Плевен)
(2) Левски Лукойл - (7) Ямбол

Още днес ще започне да се разплита възелът на четвъртото място, където битката се води между три отбора - Академик (11-13), Берое (11-12) и Черноморец (10-12). Тази вечер от 19:00 бургазлии приемат Черно море Тича и евентуална победа ще изравни баланса им с този на Берое. При такъв вариант борбата за четворката ще се води до последния кръг в събота, когато Черноморец се изправя срещу Спартак (Плевен), а Берое гостува на лидера Рилски спортист.

Четвъртфиналните битки в плейофите ще се водят във формат две победи от три мача, като по програма те трябва да започнат на 23 април.