100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Ямбол спъна Берое по пътя към четворката, остави всичко в ръцете на Рилецо (видео) 🤯

Ямбол поднесе изненадата в отложен мач от 24-я кръг на НБЛ, побеждавайки като гост с 83:75 (29:27, 15:18, 24:12, 15:18) Берое.

Така задачата на тима от Стара Загора за четвъртото място в класирането на редовния сезон стана изключително сложна, като минава през задължителна победа над Рилски спортист в последния кръг на първенството преди плейофите. Берое е на пета позиция с баланс 11-12. Ямбол пък остава на седмо място в таблицата с 9-14.

След сравнително равностойно първо полувреме, гостите нанесоха своя удар в третата част, като се възползваха от спад в играта на „зелените“ и натрупаха аванс от 11 точки. Финалният щурм на старозагорци се оказа закъснял и недостатъчен за победа.

Страхотен мач за успеха отново изиграха американците Ерик Макгил и Уили Атууд. Макгил завърши като топреализатор с 25 точки и добави 9 асистенции. Атууд вкара 23 точки, но получи контузия. Със 17 точки се отличи третият американец в Ямбол - Франклин Уилямс. За Берое Кейжън Фийган вкара 23 точки, Джеймс Гавин добави 16, а с 14 се отличи Седейриан Рейнс, 11 вкара Кейлъб Бишъп.