Колорадо запази преднината си в НХЛ с победа срещу Сейнт Луис

Мико Рантанен и Джей Ти Компфър записаха по гол и асистенция, а Колородо надви с 4:3 Сейнт Луис за четвъртата си поредна победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Аваланч са лидери в общото класиране на НХЛ с по четири точки пред първенците на север и изток Торонто и Вашингтон.

Пиер-Едуард Белмар и Брендън Саад също вкараха голове, а Лиъм О'Брайън завърши с две асистенции за победата. С нея Аваланч подобриха баланса си на 17-1-2 от 10 март насам и са в най-добрата серия от 20 мача в клубната история.

Деван Дъбник спаси 31 удара за Колорадо, след като бе привлечен от Сан Хосе в събота. Майк Хофман записа два гола и асистенция срещу него, а Винс Дън отбеляза другото попадение за отбора на Сейнт Луис, който прекъсна серията си от три поредни победи.

Блус са на точка пред Аризона и с два мача по-малко в надпреварата за четвъртата плейофна квота в Западната дивизия. Минесота е твърдо на третото място, след като Матс Дзукарело се разписа два пъти от пауърплей, а Ник Бонино добави гол и асистенция за 5:2 срещу Койотис.

Втори в дивизията е Лас Вегас с 60 точки и четири по-малко от Колорадо, Минесота е с 53, Сейнт Луис има 44, а Аризона е с 43.

Матийо Перо и Тревър Люис вкараха голове в третата част и Уинипег победи Отава с 3:2. Марк Шайфли също се разписа за Джетс, които спечелиха за четвърти път в последните си пет мача и си отмъстиха за загубата с 2:4 срещу Сенатърс в понеделник.

Лоран Бросоа спаси 27 удара на вратата на Уинипег, който се доближи на пет точки от лидера в Северната дивизия Торонто.

Марк Джордано вкара гол и подаде за още един, а Якоб Маркстрьом спаси 26 удара при победата на Калгари с 4:1 срещу Монреал. Ноа Ханафин, Джош Лейво и Шон Монахан също бяха точни за Флеймс, които са в серия от три поредни победи и са четвърти в Северната дивизия.