100 години ски спорт в България

В мач със 105 борби и продължение: Микс срази Фаб Файв в ББЛ А Група

Микс записа осма победа от началото на сезона в западния регион на ББЛ А група. В изключително драматичен мач, изигран тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът пропиля двуцифрена преднина срещу Фаб Файв, но измъкна успеха след продължение за крайното 84:77.

Любопитното е, че двата отбора овладяха общо 105 борби в мача – 55 за победителите и 50 за съперника.

След тази среща Микс е с баланс 8-16 в шампионата, докато Фаб Файв е с 11-13.

Двубоят започна изключително оспорвано. Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, а след края й тимът на Кирил Райков беше напред с 22:20. Фаб Файв обърна за 30:25 три минути и половина след началото на втория период, но повече не се разписа до края на полувремето. Съперникът му направи серия от 16:0 и на почивката се откъсна с 41:30.

След паузата играта отново беше много равностойна, като Микс поддържаше аванса си и преди заключителната четвърт водеше с 60:50. Баскетболистите в черно обаче не се отказаха и започнаха да топят изоставането си, а 56 секунди преди сирената равенството бе възстановено – 72:72. В оставащото време обаче нито един от двата тима не успя да се разпише и мачът беше пратен в продължение. Микс отново поведе на старта на добавените минути, като този път не изпусна водачеството си до последно.

Динко Христов беше в основата на успеха с дабъл-дабъл - 26 точки и 10 борби. С дабъл-дабъл -16 точки и 14 борби се отчете и Кирил Райков, Иван Илиев отбеляза 12 точки, с 11 завърши Денис Василев.

Камен Атанасов се разписа с дабъл-дабъл - 24 точки и 10 борби за Фаб Файв. По 12 точки отбелязаха Георги Митровски, който добави и 10 борби и Александър-Марко Милър.