ЦСКА продължава да ниже победи в ББЛ А група

ЦСКА записа четвърта поредна победа в западния регион на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви убедително намиращия се в дъното на класирането отбор на Шампион 2006 с 90:45.

„Червените“ доминираха по повечето показатели, като голямата разлика дойде най-вече от борбите (68 срещу 25). Победата бе общо 13-а за ЦСКА от началото на сезона, като тимът има и 12 загуби. Шампион 2006 е с баланс 4-19.

Армейците стартираха мача със серия от 11:2 и още от началото взеха сериозно предимство в подкошието. Съперникът им правеше и много пропуски, като само двама от играчите му успяваха да се разпишат и така след десет минути ЦСКА водеше с 24:11. Вторият период започна по идентичен начин, но вече преимуществото на „червените“ под коша ставаше все по-осезаемо, като на почивката те се оттеглиха при 53:18 в своя полза.

След паузата като цяло играта бе сравнително равностойна, но преди заключителните десет минути баскетболистите на Христо Ценов успяха да увеличат още аванса си за 75:34. В оставащото време резултатността спадна, но ЦСКА нямаше проблем да спечели убедително.

Виктор Маргаритов бе най-резултатен за победителите с 21 точки. С дабъл-дабъл са Асен Попов (18 точки и 12 борби) и Филип Каменов (14 точки и 10 борби), а по 11 точки отбелязаха Виктор Гергов и Николай Петков.

За Шампион 2006 единствено Мартин Тодоров завърши с двуцифрен актив, като отбеляза 17 точки и овладя 7 борби. По 9 точки добавиха Никола Давидов и Алекс Атанасов.