Вангелов на ниво, но Сант` Антимо стъпи накриво в драматичен мач😏

Сант` Антимо с българския баскетболист Николай Вангелов загуби със 77:80 (9:24, 22:19, 21:11, 20:18) от Луис Рома като гост в отложен мач от 14-ия кръг на регион D1 в италианската Серия Б.

213-сантиметровият център отново попадна в стартовата петица на тима от Неапол, като за 23 минути на паркета се разписа със 7 точки, 11 борби и 2 асистенции.

Домакините се развихриха още от самото начало на срещата и позволиха на Вангелов и неговите съотборници да се разпишат едва с 9 точки в първите 10 минути. Въпреки равностойната втора четвърт, баскетболистите на Сант` Антимо се оттеглиха на почивката с пасив от 12 точки (43:31). Гостите от Неапол успяха да се върнат в мача след паузата, като преди последната четвърт изоставаха само с 2 точки (52:54). Интересно стана в самия край на мача, когато гостите стигнаха до равенство (76:76), но в крайна сметка не успяха да измъкнат победата.

В следващия си мач от регион D Сант` Антимо приема Пулия. Срещата петия кръг на втората фаза от италианското първенство е на 18 април (неделя) от 19:00 ч.