След убийствен мач на Вангелов и Сираков: Сант`Антимо спечели дербито с Бишелие

Сант`Антимо с Николай Вангелов записа победа със 79:65 (22:15, 10:24, 29:18, 18:8) над Бишелие с Георги Сираков като гост в мач от четвъртия кръг на второто завъртане на регион D в италианската Серия Б.

213-сантиметровият център изигра поредния си топ мач за Сант`Антимо. Той отново беше сред титулярите за своя тим и за 21 минути на паркета се разписа с 18 точки, 12 борби. Гардът на Бишелие Георги Сираков също стартира в срещата, като за 34 минути игра завърши с 26 точки, 1 борба, 2 откраднати топки и 4 асистенции.

Българското дерби започна с предимство за гостите, които след 10 минути игра имаха преднина от 7 точки (22:15).Те обаче се пропукаха във втората част и допуснаха пълен обрат, като на почивката домакините се прибраха в съблекалнята с аванс от 7 точки (39:32). След паузата Вангелов и компания успяха да си върнат преднината, която не изпуснаха до края на срещата.

След успеха Сант`Антимо измести съперника си от шестото място и се нареди там с баланс 9-8. С такава сметка е и Бишелие, но заема седмата позиция в таблицата.

В следващия кръг на 18 април (неделя) Сант`Антимо приема Пулия, а Бишелие гостува на Авелино.

Снимка: Sportal.bg