Рилски спортист не прости на Спартак в Плевен

Рилски спортист победи с 96:67 (28:15, 22:16, 31:14, 15:22) Спартак Плевен като гост в отложен мач от 23-ия кръг на НБЛ.

Рилецо е лидер в класирането с баланс 21-2, а тимът от Плевен е на осма позиция в таблицата с 4-19.

Срещата започна силно за гостите от Самоков, които за 10 минути игра си осигуриха комфортна преднина от 13 точки (28:15). Те продължиха да трупат аванс, като на почивката той вече беше 19 точки (50:31). След паузата баскетболистите на Рилецо заиграха по-агресивно, което им донесе още по-голяма стабилност преди решаващата последна четвърт. И въпреки че Спартак успя да я спечели, играчите на Александър Дяковски не можаха да наваксат огромния си пасив от първите три части.

Нико Карвачо завърши са дабъл-дабъл – 15 точки и 14 борби за Рилски спортист, Брендън Браун вкара 14 точки, Павлин Иванов се разписа с 13, а 12 точки добави Алекс Симеонов. За Спартак Плевен Димитър Маринчешки вкара 18 точки, 14 наниза Ивко Ивков, а 11 реализира Любен Пасков.