Първият отбор на Левски Триадица спечели титлата при девойки старша възраст на ДП по художествена гимнастика

Първият отбор на Левски Триадица спечели титлата при девойки старша възраст на държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което завърши днес в столичната зала "София". Виктория Георгиева, Алина Коломиец и Жана Пенчева, с треньори Марияна Памукова и Мирослава Батаклиева, събраха сбор от 124.000 точки и завоюваха златните отличия.

На второ място е първият отбор на Левски Илиана в състав Емона Ценова, Моника Младенова и Яна-Мария Димитрова със 121.316 точки. Тимът е с треньори Теодора Тенева, Виолета Господарска и Любомира Казанова.

Бронзовите отличия спечели клуб Авангард със 113.375 точки в състав Никол Тодорова, Мариса Панайотова и Ивайла Горанова, с треньор Николай Боев. В топ 6 са още Левски 1 със 112.350 точки, Грация (Варна) 1 със 109.675 и Велбъжд (Кюстендил) 1 със 103.400 точки.

До последната група надпреварата беше много интересна и оспорвана. В състезанието при девойки старша възраст участваха 33 клуба. Първенството се проведе без публика заради пандемията от коронавирус, но беше излъчвано онлайн.

Следващата седмица (от 16 до 18 април) ще се състои държавното първенство "Златен обръч" за девойки младша възраст многобой и финали, а Татяна Воложанина и Ева Брезалиева ще представят България на Световната купа в Ташкент (Узбекистан) също от 16 до 18 април.