Яростните съперници Берое и Черноморец в една последна битка за четворката

Последната седмица от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига стартира с двубой, който до голяма степен ще разреши битката за четвъртото място в крайното класиране. Отборите на Берое и Черноморец се изправят един срещу друг в старозагорската зала "Общинска" в мач, който започва днес от 19:00 часа.

Изходът от мача между "зелените" и "акулите" ще даде ясна представа за това кой от двата тима ще има леко предимство преди следващите си и последни две срещи от сезона. В момента Берое и Черноморец заемат съответно петото и шестото място, но са с равен баланс от 10 победи и 11 загуби.

Отборът на Любомир Минчев има доста по-тежка програма до края на кампанията, в сравнение с тази на своя опонент през днешния ден. В сряда старозагорци приемат коварния тим на Ямбол, а в събота предстои изключително тежко гостуване на лидера в класирането Рилски спортист.

От другата страна Черноморец разполага с възможно най-лесния график. Момчетата на Васил Евтимов ще домакинстват на двата последни отбора в класирането - Черно море Тича и Спартак (Плевен), съответно в четвъртък и събота.

Берое и Черноморец вече изиграха два мача помежду си през сезона, като те бяха изпълнени с интрига, зрелище и цели шест продължения. В първия мач в Стара Загора домакините спечелиха със 100:95 след две продължения през декември, но след това бургазлии си върнаха със 123:121 в историческия двубой с четири продължения.