Славия ликува в дербито на Прага и вече докосва титлата

Славия (Прага) постигна изключително ценен успех в дербито със Спарта (Прага) от 26-ия кръг на първенството на Чехия. Домакините се наложиха с 2:0 над големия си съперник и вече докосват титлата. Българският национал Мартин Минчев се появи като смяна в 82-ата минута в състава на гостите, но не успя да повлияе на хода на мача.

Славия откри резултата в 45-ата минута, когато Томаш Холес с прекрасен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря.

В 81-ата минута домакините подпечатаха победата си с втори гол, като той бе на сметката на Станислав Течи, който се разписа от близка дистанция.

Интересното е, че това е първа загуба на Павел Върба начело на Спарта. Досега под негово ръководство отборът имаше 7 победи и 1 реми във всички турнири.

След тази победа Славия се откъсна още повече на върха с 68 точки, като води със 17 пред тима на Спарта, който заема 2-ото място с 51 точки. Макар и с два мача по-малко, възпитаниците на Павел Върба трудно ще стопят тази дистанция в оставащите мачове до края на сезона.