Александър Дяковски: Беше ясно, че ако не заиграем по-здраво в защита, ще имаме проблем

Спартак Плевен загуби с 89:92 от Ямбол в мач от 26-ия кръг на НБЛ. Ето как коментира срещата треньорът на плевенчани Александър Дяковски:

„Мач, на първо четене, без значение за класирането, което може би обяснява и началото на двубоя. Доста лежерно първо полувреме и за двата отбора, които вкараха по 50 точки. След почивката станахме свидетели на доста по-сериозен сблъсък. Беше ясно, че ако не заиграем по-здраво в защита и допускаме да ни вкарват точки толкова лесно, ще имаме проблем, защото няма как да продължим по същия начин в нападение, както през първото полувреме. Така и стана - в третата част имахме доста пробойни, нападението ни вървеше тежко, което позволи на Ямбол да отвори разлика от десетина точки. Все пак стиснахме зъби и успяхме да се върнем в мача, но Ямбол победи. Честито! Пожелавам им успех.“