Ямбол се измъкна от натиска на Спартак Плевен

Ямбол победи с 92:89 (27:24, 21:25, 23:14, 21:26) Спартак Плевен като домакин в мач от 26-я кръг на НБЛ.

Тимът на Тони Дечев се намира на седма позиция в класирането с баланс 8-14, а плевенчани заемат осмо място в таблицата с 4-18.

Двубоят в зала „Диана“ предложи интрига от началото до края. Още в първите 10 минути домакините срещнаха сериозна съпротива от страна на съперника си и успяха да натрупат аванс едва от 3 точки (27:24). След това баскетболистите на Спартак се активизираха и достигнаха до пълен обрат преди почивката (39:38). След паузата момчетата на Тони Дечев се върнаха в мача и влязоха в последната четвърт с преднина от 8 точки (63:51). Драмата продължи до края на срещата, но в крайна сметка домакините се справиха с напрежението и записаха осма победа в първенството този сезон.

За Ямбол Уили Ейтууд наниза 22 точки, Ерик Макгил завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 10 борби, а Иван Лилов и Кръстан Кръстанов вкараха по 13. Мартин Маринов беше над всички за Спартак Плевен с 23 точки, а 17 добави Димитър Маринчешки.