Драма, обрати и гол в последната минута решиха сблъсъка на дъното в Бундеслигата

Майнц 05 постигна изключително драматична победа в гостуването си на Кьолн с 3:2 в среща от 28-ия кръг в Бундеслигата. Головете за победителите бяха дело на Жан-Пол Ботиус (11’), Карим Онисиво (65’) и Леандро Барейро (90’), а за домакините точни бяха Ондрей Дуда (43’от дузпа) и Елис Скири (61’).

Играчите на Бо Свенсон взеха ранна преднина в 11-ата минута, когато Барейро подаде отличен пас към Ботиус и той не остави шансове на стража с отличен удар, който се удари и в горната греда и влетя в мрежата. Домакините успяха да изравнят две минути преди края на полувремето, когато ВАР влезе в помощ на Феликс Брих и бе отсъдена дузпа в полза на Кьолн. Робин Центнер докосна топката, но тя все пак влетя в мрежата му след удара на Ондрей Дуда.

В 61-ата минута Йонас Хектор центрира отлично и Елис Скири прати топката в мрежата за 2:1 и първия пълен обрат в срещата. Това обаче далеч не бе всичко и двата отбора бяха подготвили още драма за следващите минути. Само 4 минути след второто попадение на домакините Карим Онисово се оказа изключително настоятелен в наказателното поле и в крайна сметка прати топката в десния ъгъл на вратата за 2:2. Шест минути преди края домакините можеха отново да излязат напред, когато Толуваласе Емануел Арокодаре засече добро центриране, но топката премина покрай лявата врата.

В последната минута на срещата и съдбата се усмихна на играчите на Майнц, когато Филип Мвене намери отлично Леандро Барейро на границата на наказателното поле, а неговият удар влетя в мрежата не оставяйки никакви шансове на стража на домакините Тимо Хорн, който само изгледа топката за 2:3 в полза на гостите.

С тази точка Майнц заемат 14-ото място в класирането на Бундеслигата, докато техните опоненти от Кьолн са 17-и с 23 и на 3 точки от Арминия (Билефелд), които са 16-и.