Сент Етиен с убедителна победа над Бордо

Сент Етиен посрещна в среща от 32-ия кръг на първенството на Лига 1 Бордо и го победи с 4:1. Преди мача целта на Зелените крокодили беше ясна, а именно да се поддържа дистанция от зоната на изпадащите. Мисията беше изпълнена и най-вече благодарение на Уаби Хазри, автор на хеттрик. Преди мача и двата отбора бяха с по 36 точки, но идваха от различни серии. Сент Етиен спечели миналия кръг като гост на Ним, докато Жирондинците имаха 8 поражения в последните 10 мача.

Срещата започна с доста спорна дузпа, която предизвика удивлението на феновете в социалните мрежи, след като беше потвърдена и от видеопомощ след дълги минути чакане. Така в 7-ата минута Уи Чжо Хван откри резултата в полза на гостите. Десет минути по-късно имаше нова свирка на съдията, този път за рухване на Уаби Хазри в наказателното поле на гостите- санкция, която също се считаше за прекалено строга. Но потърпевшият беше точен и изравни.

А само 4 минути по-късно същият футболист обърна мача за 2:1. Адил Аучиче изпълни корнер за домакините, Хазри овладя и с нисък удар и двоен удар направи 2:1. В 71-ата минута беше отсъдена нова дузпа, пак за Сент Етиен, но по всички мнения беше доста по-чиста. Тя дойде след като Папе Абу Сисе изпълни ъглов удар, отклонил се от ръката на Джими Бриан. Тунизийският нападател Хазри вкара и тази дузпа, за да оформи хеттрика и преднината на своите с 3:1. 10 минути по-късно Зейду Юсуф вкара и за 4:1. Сент Етиен се премести на 13-о място с 39 точки, докато Бордо е 15-и с 36.