Шалке грабна първа победа от началото на януари, но остава далеч от спасението

Шалке 04 постигна първа победа от 9 януари и надделя с минималното 1:0 над Аугсбург в мач от 28 кръг на Бундеслигата. Единственото попадение бе дело на Суат Сердар още в 4-ата минута, когато засече от близко разстояние една рикоширала топка и я прати неспасяемо зад гърба на вратаря Гикиевич.

До края на полувремето много по-активни бяха играчите на гостите от Аугсбург, които на няколко пъти застрашаваха опасно Фарман, но така и не успяха да достигнат до изравнително попадение. В 36-ата отново Сердар можеше да покачи на 2:0, но пропусна отлична възможност след пас в наказателното поле.

През втората част нещата не се промениха особено и отново Аугсбург пропуснаха няколко положения чрез Рубен Варгас и Марко Рихтер. Клаас-Ян Хунтелар стреля отлично в 81-ата, но отново Гикиевич се справи. Така “кралско сините” се поздравиха с минимална победа, но са на цели 10 точки от 17-ия Кьолн, който е с 23.