Наполи отново победи любим съперник

Отборът на Наполи записа успех с 2:0 при гостуването си на Сампдория от 30-ия кръг на Серия “А”. Това е 16-а победа за “партенопеите” в последните им 20 мача срещу този съперник.

В 35-ата минута неаполитанците проведоха прекрасна атака, която завърши с гол на Фабиан. В 76-ата Мортен Торсби се разписа след центриране от корнер, но попадението му беше отменено заради фал на резервата Кейта Балде срещу вратаря Давид Оспина. В 87-ата влезлият като смяна Дрис Мертенс изведе Виктор Осимен на добра позиция, а с точния си шут в близкия долен ъгъл на вратата нигериецът узакони победата на своя тим.

Така поне временно Наполи се настани на четвъртото място в класирането с актив от 59 точки или с една повече от петия Аталанта преди тазвечершния му мач. Сампдория остана на десетата позиция с 36 спечелени пункта.