Лацио пак триумфира в последните секунди

За пореден път Лацио изкова ценна победа в заключителните минути и продължава да се бори за място в евротурните. Този път столичани надвиха Верона с 1:0 като гости в мач от 29-ия кръг на Серия “А” след гол на Сергей Милинкович-Савич в добавеното време на второто полувреме. Тогава сръбският халф се разписа с глава след центриране на Стефан Раду. Това е четвърти пореден успех за “орлите” в Серия “А” с един гол разлика, като в три от тях победното попадение пада след 80-ата минута.

Лацио имаше повече положения, но като цяло мачът беше равностоен. В 23-ата минута голмайсторът на “бианкочелестите” Чиро Имобиле удари греда, а в 35-ата Дарко Лазович сгреши в ключов момент и така лиши Верона от попадение.

В началото на второто полувреме Фелипе Кайседо се разписа за римляните, но след намесата на ВАР голът не беше признат заради нарушение на тарана в атака. На повторенията се видя, че той наистина бърка с ръце в лицето на футболист на Верона, който обаче го дърпа за фланелката.