Нант взе трета победа от четири мача и се доближи на точка от Марсилия

Рен се наложи с 1:0 над Нант в среща от 32-ия кръг на френското първенство и записа трети успех от последните си четири мача. С този успех "червено-черните" събраха 48 точки и са само на 1 точка от Олимпик (Марсилия), които са пред тях и заемат евентуална квота за Лига Европа или новосформираната Лига на Конференциите на УЕФА. Нант пък остава на предпоследното 19-о място с 28 точки, на една от Ним и на 4 от първия спасен без бараж Лориен.

Единствения гол в мача падна 7 минути след началото на второто полувреме и негов автор стана Мартен Терие. Той получи топката в наказателното поле от Флавиен Тайт, обърна се и я вкара в мрежата на Нант, като за Терие това е четвърти гол в последните четири мача. Общо взето домакините владееха повече топката, изпратиха пет удара към вратата на противника срещу два за гостите, така че натискът им към челните места логично мина през нова победа.