Отлично начало за българската щафета на СК по модерен петобой в последния ден на турнира

Повече от успешно започна състезанието в смесената щафета за България през днешния, последен ден на Световната купа по модерен петобой в София.

Светла Згурова и Денис Колев са на третото място във временното класиране след дисциплината плуване. Двамата финалисти бяха в най-бързата серия – 2 х 100 метра и завършиха с време от 2:01.00 минути. Победители станаха Русия с 1:58.27 минути , а двойката на Украйна финишира за 1:58.34 минути.

В момента е фехтовката, а след 15:00 часа на терен №1 на Национална спортна академия са бонус рунда, конната езда, бягането и стрелбата. 21 са двойките в щафетата, които спорят за отличията в тази надпревара.

Вонг Тае Юн от Южна Корея стана шампион при мъжете индивидуално в завършилото късно вчера състезание. С невероятно бързо темпо в бягането той успя в средата на последната обиколка да задмине лидерът Илия Палазков от Беларус и пресече финалната линия с аванс от 5.7 секунди пред втория Роберт Каса от Чехия. Палазков беше изпреварен и от чешкия атлет на метри от финала и по този начин беларусинът остана с бронзовия медал от Световната купа.