Тамара Зиданшек срещу Мария Камила Осорио на финала на турнира в Богота

Поставената под номер 5 в схемата Тамара Зиданшек (Словения) и Мария Камила Осорио (Колумбия) се класираха за финала на турнира по тенис на клей от сериите УТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 235238 долара през следващата седмица.

По-рано днес Зиданшек елиминира втората ракета на България Виктория Томова с 6:3, 7:5 за 90 минути. Томова поведе с 4:1 във втория сет, но загуби следващите четири гейма.

При този резултат словенката сервира за мача, но българката направи пробив и изравни - 5:5. Томова обаче загуби следващите два гейма, а с това и мача. Българката игра за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир на УТА.

В другия полуфинал Мария Камила Осорио разгроми Хармони Тан (Франция) с 6:1, 6:2 за 85 минути.