Томова отпадна на полуфиналите в Богота

Втората ракета на България Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите WТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 235,238 долара. Томова загуби от номер 93 в света Тамара Зиданшек от Словения с 3:6, 5:7 за 90 минути.

Българката започна мача с пробив, но до края на първия сет загуби три пъти подаването си и Зиданшек поведе в резултата след 6:3. Във втория сет Томова поведе с 3:0 и с 4:1, след което загуби четири поредни гейма и съперничката и стигна до обрат - 5:4. Зиданшек взе подаването на българката в 12-ия гейм, с което затвори мача.

Софиянката игра за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите WТА. С класирането си за полуфиналите Виктория Томова си осигури 110 точки за световната ранглиста и 10,100 долара от наградния фонд.