Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борусия спечели трудно срещу Щутгарт, но запази мечтата за ШЛ жива

Борусия (Дортмунд) постигна трудна победа с 3:2 като гост над Щутгарт в мач от 28-ия кръг в Бундеслигата и по този начин запази надеждите си за класиране в зона Шампионска лига все още живи. Головете за дортмундци бяха дело на Джуд Белингам (47’), Марко Ройс (52’) и Ансгар Клауф (80’), а за домакините точни бяха Саша Калайджич (17’) и Даниел Дидави (78’).

Щутгарт откри резултата в 17-ата минута, когато отлично центриране отляво на Борна Соса намери Саша Калайджич в наказателното поле, който се извиси над бранителите в жълто и прати топката в горния десен ъгъл на Марвин Хитц. В 31-ата играчите на Пелегрино Матарацо можеха да достигнат и до второ попадение, но ударът с глава на Тангай Кулибали срещна дясната греда. В 34-ата Марко Ройс стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Грегор Кобел спаси.

Гостите от Дортмунд успяха да изравнят веднага след изпълнение на центъра за второто полувреме. Топката бе пратена към Джоавани Рейна в наказателното поле, а той хитро я върна няколко метра назад, където Джуд Белингам я прати в ъгъла на Кобел. Играчите на Един Терзич постигнаха пълен обрат в 52-ата минута, когато Матеу Мори намери напълно непокрития в лявата част на атаката Марко Ройс и капитана прати в обратния ъгъл за 2:1.

След двете бързи попадения на госите, Щутгарт вдигна оборотите и голмайстора Тангай Кулибали на два пъти пропусна да изравни. Именно това се случи в 79-ата минута, когато асистентът на второто попадение за гостите Матеу Мори сбърка една топка в центъра, а мълниеносната контраатака на домакините намери непокрит Даниел Дидаки вляво в наказателното поле и той се разписа с плътен удар за 2:2.

Радоста на играчите на Матарацо трая само около минута, тъй като веднага след изпълнението на център топката бе пратена към бързо изтеглилият се юноша Ансгар Кнаут на границата на наказателното поле, той направи няколко залъгващи движения и преодоля Грегор Кобел с отличен удар в левия ъгъл.

Така играчите на Борусия (Дортмунд) взеха трудно, но важна победа и продължават да се надяват на грешките на тимовете пред тях, тъй като в момента заемат петото място с 46 точки, а четвъртия Айнтрахт е с 53 след 28 мача.