Виктория Томова достигна първи полуфинал в турнир от сериите 250 на WТА

Виктория Томова продължава с блестящото си представяне на турнира на червени кортове от сериите 250 на Женската тенис асоциация (WТА) в Богота, Колумбия с награден фонд 235 238 долара. Българката постигна трета поредна победа и се класира за полуфиналите.

Томова се наложи с 5:7, 6:2, 6:4 над щ 171 в световната ранглиста Нуриа Парисас Диас от Испания. Срещата продължи 2 часа и 26 минути.

Така софиянката се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите WТА.

Преди този мач българката елиминира германката Ана-Лена Фрийдзам, която е номер 125 в световната ранглиста, и №123 в света Ифан Ван от Китай.

Българката започна добре срещата и поведе с 3:1, но загуби следващите три гейма за 3:4. При 5:6 Томова отрази два сетбола на собствен сервис, но при третата си възможност Диас затвори сета в своя полза. Томова доминира от началото на втората част и поведе с 5:0. Българката загуби следващите два гейма, но успя да изравни сетовете след 6:2.

Третата решителна част започна блестящо за Томова - 3:0. Испанката проби и намали изоставането си, но Вики отговори с рибрейк за 4:1. Българката взе подаването си и поведе с 5:1. Диас успя да вземе следващите три гейма и да намали на 5:4. При този резултат Томова сервира за спечелване на мача и от втората си възможност затвори срещата в своя полза.

За място на финала Томова ще играе срещу №93 в света Тамара Зиданшек от Словения.

С класирането си за полуфиналите Виктория Томова си осигури 110 точки за световната ранглиста и 10 100 долара от наградния фонд.