Атлетик Билбао с пореден неубедителен резултат (видео)

Атлетик Билбао увеличи на шест срещи серията си без победа и определено не изглежда във форма седмица преди финала за Купата на Испания. Днес “лъвовете” не успяха да пречупят Алавес в баското дерби от 30-ия кръг на Лига - 0:0. Това е четвърто поредно реми на тима в първенството, заради което той е чак на десета позиция с минимални шансове да стигне до евротурнирите през шампионата.

Перфектен мач направи вратарят на Алавес Фернандо Пачеко, който спаси всички изстрели към мрежата му. През първото полувреме и напречната греда му помогна веднъж.

Гостите на два пъти стигнаха до попадения, но и в двата съдиите не ги зачитаха заради засади. Особено “тънка” беше тази в края на първото полувреме, но ВАР я засече и съответно голът не беше признат. Алавес остава в зоната на изпадащите, като е на три точки от първия отбор над чертата.

Следващата събота Атлетик Билбао среща Барселона в Севиля във финала за Купата на Испания.