Айнтрахт и Волфсбург изнесоха спектакъл със седем гола и вървят уверено към ШЛ

Айнтрахт и Волфсбург изиграха истински спектакъл и завършиха 4:3 в прекия сблъсък на два от тимовете, който са се запътили към участие в Шампионската лига през следващата година. Головете за домакините от Франкфурт бяха дело на Дайчи Камада (8’), Лука Йович (27’), Андре Силва (54’) и Ерик Дурм (61’), а за гостите точни бяха Боте Баку (8’), Ваут Верхорст (46’) и Лукас Мело, който си отбеляза автогол (85’).

Играчите на Оливер Гласнер успяха да излязат напред в 7-ата минута, когато Баку отбеляза първото попадение в срещата. Радостта на домакините обаче трая малко повече от минута, след което домакините възстановиха равенството бележейки за 1:1. Няколко добри паса разцепиха разконцентрираната защита на “вълците” и топката попадна в Камада на границата на наказатетелното поле и той нямаше проблем да стреля по земя в десни ъгъл на вратаря.

Домакините удариха и греда в 13-ата минута след изпълнение на фал. Играчите на Ади Хютер постигнаха пълен обрат преди да е изминал половин час от срещата - Андре Силва се пребори отлично за една топка около центъра на терена, след което напредна, навлезе в наказателното поле и върна отлично към Лука Йович, който се разписа с плътен удар за 2:1.

Гостите успяха да изравнят със самото начало на втората част, когато Вергхорст се разписа за 2:2 и даде нови надежди на своя тим. Андре Силва обаче отново изведе Айнтрахт след отличен удар в десния ъгъл на стража на вълците и домакините отново излязоха напред с 3:2 в 54-ата минута. Шест минути по-късно Айнтрахт вече имаше два гола преднина - Костич подаде отлично към Андре Силва на границата на малкото наказателно поле, но португалецът стреля в гредата, отскочилата топка обаче отиде в Дурм, който не сгреши и покачи на 4:2.

Волфсбург не се отчая и пет минути преди края на срещата намали за 4:3. Отличен пас от Марин Понграчич намери отлично играч на гостите в предни позиции, той напредна и стреля, а топката се отклони в Мело и влетя в мрежата, което се оказа и последното по-интересно действие в срещата.

Айнтрахт е четвърти с 53 точки, а гостите от Волфсбург са трети само една точка повече.