Гладбах не се даде на Херта дори с човек по-малко (видео)

Отборите на Херта Берлин и Борусия Мьонхенгладбах завършиха наравно 2:2 на “Олимпиащадион” в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Вратарят на “жребчетата” Ян Сомер беше изгонен с директен червен картон още в 13-ата минута. В 23-ата Сантиаго Аскабар откри резултата за домакините с чудесен шут от голямо разстояние. Дори и с човек по-малко, Гладбах успя да стигне до пълен обрат. В 27-ата Денис Закария пусна отличен извеждащ пас към Аласан Плеа, който напредна и изравни с шут в долния далечен ъгъл на вратата. В 37-ата капитанът на берлинчани Никлас Щарк фаулира Маркюс Тюрам в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Оттам капитанът на гостите Ларс Щиндъл беше безпогрешен и даде аванс на своя тим. Преднината обаче беше заличена от Джон Кордоба в 49-ата минута за крайното 2:2.

Така Херта е 14-и в класирането с актив от 26 точки, докато Борусия е осми с 40 спечелени пункта.