Лайпциг се разправи с Вердер и е една идея по-близо до Байерн

Тимът на РБ Лайпциг разгроми с 4:1 като гост Вердер (Бремен) и донякъде върна частично интригата за първото място в Бундеслигата, след като днес Байерн (Мюнхен) стигна само до 1:1 у дома с Унион (Берлин). Така вторият в подреждането Лайпциг се доближи на 5 от лидера Байерн. Вердер заема 13-о място в класирането.

Лайпциг си свърши работата в двубоя от 28-ия кръг още през първото полувреме. В 23-ата минута Дани Олмо изведе гостите напред в резултата с безпощаден изстрел от близко разстояние, след отлично проведена атака на Лайпциг, при която испанецът остана сам в наказателното поле на бременци. В 32-ата минута Александър Сьорлот с глава направи резултата 0:2, а в 41-ата отново той, с шут от близко разстояние след центриране отдясно, бе точен за 0:3.

В 61-ата минута Милот Рашица реализира попадението за Вердер от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Кевин Кампъл. Само две минути по-късно обаче Марсел Забитцер бе изпуснат от защитата на домакините в наказателното поле и с удар от движение оформи крайния резултат.