Кадис "открадна" трите точки срещу Хетафе след нелеп автогол (видео)

Кадис излъга с 1:0 като гост Хетафе в среща от 30-ия кръг на испанското първенство. През първото полувреме и двата тима имаха своите възможности за гол, като домакините от Хетафе бяха съвсем близо до попадение в една ситуация, в която топката бе избита от голлинията след разбъркване пред вратата на андалусийци.

Двубоят бе решен от нелеп автогол на домакините в средата на втората част. В 64-ата минута футболист на Кадис центрира отляво и след неразбирателство между стража на Хетафе Давид Сория и Давид Тимор, полевият футболист се опита да отклони топката с гърди, но я изпрати в собствената си врата.

До края на двубоя домакините не сътвориха почти нищо опасно за вратата на Кадис, а в последните секунди на добавеното време резервата за гостите Иван Алехо дори уцели греда след контраатака на тима си. Така гостите записаха втора поредна победа в първенството, а за Хетафе това е пето поредно поражение в Ла Лига. Хетафе е 15-и в класирането с 30 точки, докато Кадис заема 12-а позиция с 35.