Берое удари израелци в Балканската лига, Фейгън избухна с 39 точки ✌️

Берое завърши с победа втората групова фаза на Балканската лига. В Стара Загора "зелените" се наложиха с 90:82 (14:8, 27:26, 26:27, 23:21) над израелския Галил Гилбоа.

Мачът беше без особено значение за двата отбора, които предсрочно си бяха гарантирали класиране за Финалната четворка на състезанието. Успехът на Берое с 8 точки обаче не беше достатъчен на българския отбор да заеме първото място в групата, тъй като в ответната среща Галил Гилбоа се наложи с 35 точки разлика.

В първата четвърт и двата отбора показаха много сериозни колебания в играта в нападение, като особено силни бяха те при гостите. Берое водеше след откриващата част с 14:8, а в следващите три периода играта беше напълно равностойна. Домакините поддържаха почти през цялото време аванс от десетина точка и в крайна сметка това им беше достатъчно за почти безпроблемна победа.

Много силен мач за Берое направи Кей Джей Фейгън, който завърши с 39 точки. Кейлъб Бишъп направи дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби, а 14 точки вкара Брейди Роуз. За Галил Гилбоа Кери Блекшър реализира 18 точки, а Айзия Казънс вкара 13.

В полуфиналите на турнира Берое ще играе с другия български представител - Академик Пловдив, докато в изцяло израелски сблъсък Галил Гилбоа ще срещне Апоел Холон.