Куп пропуски донесоха ново домакинско разочарование на Евертън (видео)

Евертън стигна само до 1:1 у дома срещу Кристъл Палас в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг и пропусна добра възможност да се доближи на две точки от четвъртия в класирането Челси. "Карамелите" поведоха с гол на Хамес Родригес в 56-ата минута, но след това направиха много пропуски и бяха наказани. Изравнителното попадение за гостите бе дело на Миши Батшуай в 86-ата минута.

Евертън играе колебливо на "Гудисън Парк" през целия сезон и днес тази негатина тенденция продължи. Отборът на Карло Анчелоти е спечелил само едно от последните си 8 домакинства и се намира на 8-о място в класирането, а при успех щеше да се изравни с Тотнъм и Ливърпул. Колкото до Кристъл Палас, "орлите" са 12-и и могат да са спокойни за елитния си статут.

Хамес се завърна в титулярния състав на Евертън, а на вратата застана Робин Олсен. В атака започнаха Доминик Калвърт-Люин и Ричарлисон.

Уилфред Заха и Кристиан Бентеке водеха нападението на Кристъл Палас, а Джордан Аю и Еберечи Езе действаха по двата фланга.

В началните минути опасен удар на Заха рикошира и топката излезе в корнер. Домакините пропуснаха да поведат след грешка на Лука Миливойевич, но Ричарлисон реши да търси комбинация с Калвърт-Люин, вместо да стреля, и сгреши. Директният футбол на Палас създаде някои интересни положения пред вратата на Олсен. Шведският национал спаси изстрел на Езе, а Ричарлисон направи пропуск с глава за Евертън.

Стражът на гостите Висенте Гуаита имаше още няколко важни намеси, с които съхрани нулевото равенство до почивката. Андре Гомеш пък се контузи и на мястото му се появи Гилфи Сигурдсон. Малко преди края на полувремето и Хамес Родригес беше близо до гола, но шутира покрай гредата.

Колумбиецът се реваншира в 56-ата минута. Продължителна атака на Евертън премина през Люка Дин, който потърси Сигурдсон, но Гуаита отново спаси. Топката отиде в Шеймъс Коулман, който подаде на Хамес и Евертън излезе напред. Малко по-късно "карамелите" имаха шанс да удвоят аванса си, но Гуаита разочарова Калвърт-Люин.

Кристъл Палас излезе от половината си и започна да създава положения, а Евертън не се защитаваше добре. Бентеке отправи неточен удар с глава след центриране от корнер, а на другата врата Гуаита отрази изстрел на Ричарлисон. В 86-ата минута резервата Джефри Шлуп подаде на друг футболист, появил се от пейката - Батшуай, и той донесе равенството на Кристъл Палас.

Батшуай вече е най-ефективната резерва с поне 15 гола в Премиър лийг. 9 от попаденията на белгиеца са отбелязани след влизане от пейката.

В следвщия кръг Евертън ще гостува на Брайтън в опит да запази шансове за попадане в топ 4. На Кристъл Палас предстои лондонско дерби с Челси.