Шок в Бургас! Девет от Нафтата треснаха Пирин

Големият фаворит за влизане в efbet Лига Пирин (Благоевград) претърпя голям провал срещу последния в класирането Нефтохимик на стадион “Лазур”. В мач от 25-ия кръг на Втора лига “орлетата” отстъпиха с 1:2 на “шейховете”, които завършиха мача с девет души, а освен това губеха още в 4-ата минута след гол на Гурам Гощелиани.

Тимът на Людмил Киров обаче направиха буквално подвиг, като обърна резултата с два гола на Мохамед Брахими след почивката. Нападателят първо изравни в 49-ата минута, а след това и вкара ценното попадение за успеха в 68-ата минута. Преди това Кирил Христов от бургазлии пък бе изгонен с директен червен картон в 57-ата минута. Капитанът на Нафтата Николай Костов също беше пратен принудително под душовете в 75-ата минута. Малко по-късно гредата спаси домакините след изстрел с глава на Гощелиани. Дебют за "шейховете" пък направи новото попълнение Венци Христов. Въпреки всичко обаче изстрадалите много през последната година играчи на Нефтохимик удържаха преднината си и вече имат 14 точки, като седем от тях бяха спечелени в последните три двубоя. Три от тях бяха след служебната победа над Кариана.

Преди това "шейховете" бяха в серия от осем поредни поражения в първенството, а единственият им успех на терена през този сезон бе ноември при визитата на Септември (Симитли) с 2:1.

Гостите пък изненадващо се сгромолясаха и позволиха на прекия им конкурент Локомотив (София) да ги изпревари в класирането преди дербито между двата състава на стадион "Христо Ботев" в следващия кръг. Тимът от Благоевград остана на второ място с актив от 49 точки, докато столичани имат същия актив, тъй като трябваше да играят утре с отказалия се Кариана, но победата в преките двубои им дава предимство.
Интересното е, че момчетата на Уорън Фийни прекъснаха серията си от 13 мача без поражение в първенството, като в тях имаха 10 победи и три равенства. Именно от “железничарите” бе последното поражение с 1:3 на “Надежда” през октомври миналата година.
Този петък в Благоевград Пирин ще трябва да търси успех, за да се върне на върха.

Нефтохимик - Пирин 2:1
0:1 Гощелиани (4)
1:1 Брахими (49)
2:1 Брахими (68)

Нефтохимик: 13. Марин Орлинов, 31. Даниел Андреев, 3.Тодор Петков (15-98.Костадин Христов), 19.Петьо Иванов, 15.Сибил Карагьозов, 27.Николай Костов (к), 17. Май0къл Георгиев, 10.Даниел Георгиев (78-9.Лолала), 7.Мохамед Брахими, 99.Николай Манчевски (51-20. Венцислав Христов), 14.Уилсън

ПИРИН: 99.Петър Петров, 13.Архан Исуф(75-10.Андон Гущеров), 38.Александър Дюлгеров, 14.Стилиян Николов, 8.Орлин Старокин, 31.Красимир Станоев, 11.Станислав Манолев (к), 71. Антон Карачанаков, 17.Спас Георгиев, 44.Конър Хендерсън (60-18.Преслав Йорданов), 25.Гурам Гощелиани
Съдия: Михаел Павлов

снимка:fcpirin.com