Марсилия постигна трети успех в четири срещи от Лига 1

С по един гол във всяко полувреме отборът на Марсилия победи с 2:0 у дома Дижон в двубой от 31-ия кръг в шампионата на Франция.

В допълнителното време на първата част Димитри Пайет центрира от ъглов удар и Леонардо Белерди изведе марсилци напред в резултата. В 79-ата минута на мача Алваро реализира от трудна позиция за крайното 2:0, като отново в ролята на асистент влезе Пайет.

След третия си успех в четири срещи от Лига 1 Марсилия се изкачи на шестото място с 48 точки. Дижон е на 20-та позиция със само 15 точки и е съвсем близо до изпадане от френския елит седем кръга преди края на сезона.