Рен стигна до точка, Ница продължи добрата си форма

След две поредни победи Рен завърши наравно 2:2 при гостуването си на Реймс. Тимът на Бруно Женесио трябва да е доволен от точката, тъй като на два пъти изоставаше през второто полувреме. Булайе Диа откри резултата след час игра, а Гислен Конан направи резултата 2:1 в 81-ата минута. И при двете попадения известна вина имаше Едуардо Камавинга

За щастие на младия френски национал неговите съотборници отговориха. Серу Гираси се разписа на два пъти. Той първо се разписа от дузпа, която си изработи сам, а в 84-ата минута донесе точката на гостите.

Ница продължи с добрата си форма и записа четвърта победа в последните си пет мача в Лига 1. Южняците спечелиха с 2:1 гостуването си на Нант. С два гола се отчете Каспер Долберг. Той откри от дузпа, а след това се възползва от отлично центриране на Гуири.

Лориен взе много важна победа срещу директен конкурент за оцеляване. Тимът спечели с 1:0 домакинството си на Брест и е с 3 точки над зоната на изпадащите. Единственото попадение в мача бе дело на Лоран Аберже в самия край на първото полувреме.

В друг мач от кръга Страсбург спечели с 3:2 като гост на Бордо, като и петте гола в мача паднаха през първата част. Гостите поведоха с 3:0 до 30-ата минута след попадения на Коне, Диало и Ажорк от дузпа. Байс и Хуан Уи-Жо се разписаха до почивката, за да запазят интригата, но през второто полувреме не падна нов гол.