Битката за Берлин остана нерешена

Битката за Берлин завърши без победител. Унион и Херта си размениха по едно попадение в двубоя помежду си от 27-ия кръг на Първа Бундеслига - 1:1. И двата гола бяха отбелязани през първата част. Още в 10-ата минута Унион поведе с 1:0 в резултата след мощен изстрел от дъгата на наказателното поле на Роберт Андрич. При изстрела топката се отби от левия страничен преди да влети във вратата. Херта изравни в 35-ата минута с гол от дузпа на Доди Лукебакио. Дузпата бе отсъдена зануршение срещу Матео Гендузи

През второто полувреме нито един от двата отбора не успя да излъже съперника си и Унион заема седмо място в класирането, докато Херта е на 14-а позиция, като е доста близо до опасната зона.